-
−9%
Amica AMG17M70V microwave Countertop Solo microwave 17 L 700 W White
Amica AMG17M70V microwave Countertop Solo microwave 17 L 700 W White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Timer | Yes |
| Control type | Rotary |
| Built-in display | No |
| Interior capacity | 17 L |
| Product type | Solo microwave |
| Microwave power | 700 W |
| Turntable size | 24.5 cm |
| Appliance placement | Countertop |
| Number of power levels | 6 |
| Turntable | Yes |
| Depth | 306 mm |
| Height | 262 mm |
| Width | 452 mm |
| Defrost function | Yes |
| Convection cooking | No |
| Keep warm function | No |
| Reheat function | No |
| Grill | No |
| Rotisserie | No |
| Steam cooking | No |