-
−3%
The 7Ryms 'RimoMic PRO' kit includes two wireless microphones and a receiver compatible with Apple iOS devices. It features 2.4 GHz radio connectivity with a range of up to 50 meters and a battery life of up to 6 hours.
The 7Ryms 'RimoMic PRO' kit includes two wireless microphones and a receiver compatible with Apple iOS devices. It features 2.4 GHz radio connectivity with a range of up to 50 meters and a battery life of up to 6 hours.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
7Ryms' RimoMic PRO includes two wireless microphones and a receiver compatible with Apple iOS devices. It features 2.4 GHz radio with a range of up to 50 meters and a battery life of up to 6 hours.
Features | |
|---|---|
| Product type | Wireless microphone set |
| Brand | 7Rhymes |
| Model | RimoMic PRO |
Specifications | |
| Microphone type | Wireless, dual channel |
| Radio frequency | 2.4 GHz |
| Operating range | Up to 50 meters |
| Battery capacity | 95mAh |
| Battery life | Up to 6 hours |
| Charging port | USB-C |
| Dimensions (transmitter) | 53 × 19 × 15 mm |
| Dimensions (receiver) | 55 × 21 × 15 mm |
Additional information | |
| Included accessories |
|