- In stock
Wireless gaming microphone Havit GK51
Wireless gaming microphone Havit GK51
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Width | 89 mm |
| Microphone weight | 285 g |
| Height | 246 mm |
| Product colour | Black |
| Cables included | USB |
| Connectivity technology | Wired |
| USB connector type | USB Type-C |
| 3.5 mm (1/8-inch) in | Yes |
| Device interface | USB |
| Microphone frequency | 50 - 16000 Hz |
| Microphone sensitivity | -45 dB |
| Type | Game console microphone |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 85 dB |
| Microphone direction type | Cardioid |
| Warnings | Do not open the unit housing. |