Shure SV200 microphone Black Karaoke microphone
Shure SV200 microphone Black Karaoke microphone


Shure SV200 microphone Black Karaoke microphone
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Product type | Dynamic microphone |
| Power source | DC |
| Microphone weight | 244 g |
| Product colour | Black |
| On/off switch | Yes |
| Cables included | XLR |
| XLR out | 1 |
| Device interface | XLR-3 |
| Connectivity technology | Wired |
| Microphone frequency | 50 - 15000 Hz |
| Microphone direction type | Unidirectional/Cardioid |
| Type | Karaoke microphone |
| Output impedance | 600 Ω |