-
−2%
Shure SLXD4DE-G59 - wireless microphone receiver, 470 - 514 MHz
Shure SLXD4DE-G59 - wireless microphone receiver, 470 - 514 MHz
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Antenna connector type | BNC |
| Built-in display | Yes |
| Antenna type | Removable |
| Antennas quantity | 2 |
| Product colour | Black |
| Radio Frequency (RF) range | 470 - 514 MHz |
| Channels quantity | 32 channels |
| Mounting type | Desktop |
| Impedance | 50 Ω |
| Ethernet LAN | Yes |
| Microphone frequency response | 20 - 20000 Hz |
| Adjacent channel rejection | 75 dB |
| Switching bandwidth | 44 MHz |
| Housing material | Metal |
| Receiver type | Dual |
| Input voltage | 15 V |
| Power supply type | DC |
| Current consumption | 600 mA |
| Width | 393 mm |
| Weight | 1.45 kg |
| Height | 42 mm |
| Depth | 152 mm |
| XLR out | 2 |
| 3.5 mm (1/8-inch) out | Yes |
| RJ-45 ports quantity | 1 |