Sennheiser MD 46 - cardioid lavalier microphone
Sennheiser MD 46 - cardioid lavalier microphone
Sennheiser MD 46 - cardioid lavalier microphone
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Product type | Microphone |
| Height | 250 mm |
| Product diameter | 49 mm |
| Weight | 360 g |
| Package contents | Microphone |
| Connectivity technology | Wired |
| XLR in | Yes |
| Microphone direction type | Cardioid |
| Transducer type | Dynamic |
| Microphone sensitivity | 2,0 mV/Pa |
| Impedance | 350 Ω |
| Microphone frequency | 40 - 18000 Hz |
| Housing material | Metal |
| Warnings | Avoid contact with water., Do not open the unit housing., Use in accordance with the manufacturer's instructions. |