-
−1%
Sennheiser e 945 - dynamic, supercardioid, vocal microphone
Sennheiser e 945 - dynamic, supercardioid, vocal microphone
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product type | Dynamic microphone |
| Product colour | Black |
| Height | 186 mm |
| Weight | 330 g |
| Product diameter | 47 mm |
| Package contents | Cover, Microphone, Microphone holder |
| Connectivity technology | Wired |
| XLR in | Yes |
| Microphone frequency | 40 - 18000 Hz |
| Microphone direction type | Supercardioid |
| Impedance | 350 Ω |
| Transducer type | Dynamic |
| Housing material | Metal |
| Warnings | Avoid contact with water., Do not open the unit housing., Use in accordance with the manufacturer's instructions. |