Sennheiser E 845 - vocal microphone, dynamic, super-cardioid
Sennheiser E 845 - vocal microphone, dynamic, super-cardioid
Sennheiser E 845 - vocal microphone, dynamic, super-cardioid
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Depth | 46 mm |
| Height | 185 mm |
| Width | 46 mm |
| Microphone weight | 330 g |
| Product colour | Graphite, Black |
| Package contents | Cover, Microphone, Microphone holder |
| Device interface | XLR |
| Connectivity technology | Wired |
| Mini XLR (3-pin) connector | Yes |
| Microphone direction type | Supercardioid |
| Voice coil type | Dynamic |
| Type | Handheld microphone |
| Microphone frequency | 40 - 16000 Hz |