- In stock
RODE M1-S dynamic microphone
RODE M1-S dynamic microphone



RODE M1-S dynamic microphone
Guarantee
6 month
Delivery from Lithuania in
2 - 14
business days
| Product type | Dynamic microphone |
| Microphone weight | 360 g |
| Height | 187 mm |
| Product colour | Black |
| Microphone frequency | 75 - 18000 Hz |
| Microphone sensitivity | -56 dB |
| Type | Stage/performance microphone |
| Output impedance | 320 Ω |