-
−3%
Subminiature omnidirectional microphone with 1.6m long wired TRS connector. Comes with frequency response correction caps and makeup protection caps, and weighs just 0.1g.
Subminiature omnidirectional microphone with 1.6m long wired TRS connector. Comes with frequency response correction caps and makeup protection caps, and weighs just 0.1g.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
Subminiature omnidirectional microphone with 1.6 m wired TRS connector. Includes frequency response correction caps and makeup protection caps, and weighs only 0.1 g.
Features | |
|---|---|
| Product type | Microphone |
Weight and dimensions | |
| Cable length | 1.6 m |
Performance | |
| Product color | Abe |
Package contents | |
| Package contents | Frequency response correction caps x 2, Microphone, Makeup protection caps x 3 |
Connectors and interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
Microphone | |
| Sensor type | Condenser |
| Microphone weight | 0.1 g |
| Type | Subminiature microphone |
| Microphone Directional Type | Omnidirectional |
| Max SPL | 142 dB |
Safety warning | |
| Warnings | Avoid contact with water. Use according to manufacturer's instructions. Do not open the device casing. |