- In stock
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
Omni-directional desktop microphone
High performance recording
Flexible gooseneck
Fits into any standard 3.5 mm microphone jack
| Summary | Gembird *Desktop microphone black. Type: PC microphone, Microphone sensitivity: -62 dB, Microphone frequency: 100 - 16000 Hz. Connectivity technology: Wired, Device interface: 3.5 mm (1/8"). Product colour: Black, Cable length: 1.1 m. Microphone weight: 88 g. Package width: 100 mm, Package depth: 175 mm, Package height: 175 mm |
| Vendor Homepage | https://gembird.nl/item.aspx?id=10055 |
| Unit Box Height | 0.06 |
| Unit Box Length | 0.18 |
| Unit Box Width | 0.1 |
| Microphone direction type | Omnidirectional |
| Microphone frequency | 100 - 16000 Hz |
| Microphone input impedance | 2.2 Ω |
| Microphone sensitivity | -62 dB |
| Type | PC microphone |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | 3.5 mm (1/8") |
| Cable length | 1.1 m |
| Product colour | Black |
| Microphone weight | 88 g |
| Package depth | 175 mm |
| Package height | 175 mm |
| Package weight | 74 g |
| Package width | 100 mm |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.00108 cubm |
| Product Net Weight | 0.055 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.06 kg |