- In stock
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
Omni-directional condenser microphone with 3.5 mm connector
High performance recording
Practical on-off switch and desktop holder
| Summary | Gembird MIC-D-04. Type: Table microphone, Microphone sensitivity: 58 dB, Microphone frequency: 20 - 20000 Hz. Connectivity technology: Wired, Device interface: 3.5 mm (1/8"). Product colour: Black, Cable length: 1.3 m, Certification: CE. Width: 110 mm, Depth: 130 mm, Height: 75 mm. Package width: 155 mm, Package depth: 240 mm, Package height: 90 mm |
| Vendor Homepage | https://gembird.nl/item.aspx?id=11719 |
| Unit Box Height | 0.08 |
| Unit Box Length | 0.24 |
| Unit Box Width | 0.155 |
| Microphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Microphone input impedance | 10 Ω |
| Microphone sensitivity | 58 dB |
| Type | Table microphone |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | 3.5 mm (1/8") |
| Cable length | 1.3 m |
| Certification | CE |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Depth | 130 mm |
| Height | 75 mm |
| Microphone weight | 90 g |
| Width | 110 mm |
| Package depth | 240 mm |
| Package height | 90 mm |
| Package type | Blister |
| Package weight | 164 g |
| Package width | 155 mm |
| Harmonized System (HS) code | 85181000 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.002976 cubm |
| Product Net Weight | 0.09 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.16 kg |