Havit GK52 - gaming microphone, black
Havit GK52 - gaming microphone, black



Havit GK52 - gaming microphone, black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Power consumption | 100 mA |
| Power source | USB |
| Operating voltage | 5 V |
| Microphone weight | 215 g |
| Depth | 95 mm |
| Width | 95 mm |
| Height | 169 mm |
| Product colour | Black |
| LED backlight | Yes |
| Device interface | USB |
| Connectivity technology | Wired |
| Type | PC microphone |
| Microphone mute | Yes |
| Microphone sensitivity | 88 dB |
| Bit rate | 16 bit |
| Sample rate | 48 kHz |
| Microphone direction type | Cardioid |
| Microphone frequency | 100 - 18000 Hz |
| Warnings | Use in accordance with the manufacturer's instructions., Do not open the unit housing., Avoid contact with water. |