- In stock
Havit GK50 Pro - gaming microphone, black
Havit GK50 Pro - gaming microphone, black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Power source | USB |
| Operating voltage | 5 V |
| Power consumption | 100 mA |
| Microphone weight | 629 g |
| Width | 90 mm |
| Depth | 177 mm |
| Height | 485 mm |
| Cable length | 1.8 m |
| Product colour | Black |
| Package contents | Microphone holder, Microphone |
| Device interface | USB |
| Connectivity technology | Wired |
| Sample rate | 192 kHz |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | ≥70 dB |
| Bit rate | 24 bit |
| Microphone frequency | 30 - 20000 Hz |
| Microphone sensitivity | -40 dB |
| Microphone direction type | Cardioid |
| Type | PC microphone |
| Material | Metal, ABS |
| Warnings | Do not open the unit housing. |