- New
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
A high-end microSD card designed for professionals and serious photographers.
Security features | |
|---|---|
| Waterproof | Yes |
| Temperature resistant | Yes |
| X-ray resistant | Yes |
| Shock resistant | Yes |
Dimensions | |
| Height | 10.9 mm |
| Width | 15 mm |
| Thickness | 1.02 mm |
Operating conditions | |
| Storage temperature | -40 - 85 °C |
| Operating temperature | -25 - 85 °C |
Packaging details | |
| Memory adapter included | SD |