Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The SanDisk Ultra memory card is a high-capacity SDXC flash card with read speeds of up to 100 MB/s. With a capacity of 128 GB, it is ideal for storing large files and data.
Features | |
|---|---|
| Product color | Black |
Memory | |
| Reading speed | 100 MB/s |
| Flash card type | SDXC |
| Capacity | 128GB |
| Internal memory type | UHS-I |
Weight and dimensions | |
| Height | 2.17 mm |
| Width | 23.9 mm |
| Depth | 31.9 mm |