Kingston 128GB micSDXC Canvas Select Plus 100R A1 C10 Card + ADP
Kingston 128GB micSDXC Canvas Select Plus 100R A1 C10 Card + ADP
Guarantee
60 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Memory Technology | NAND Flash |
| Memory Form Factor | Micro SD |
| Storage Capacity | 128 GB |
| Memory Modules Quantity | 1 |
| Flash Memory Read Data Transfer Rate | 100 MB/sec |
| Speed Class Rating | Class 10 UHS-I Application Performance Class A1 |
| Maximum Operating Ambient Temperature | 85 °C |
| Minimum Operating Ambient Temperature | -20 °C |
| Maximum Non-Operating Ambient Temperature | 85 °C |
| Minimum Non-Operating Ambient Temperature | -40 °C |
| Nominal Supply Voltage | 3.3 V |
| External Color | Black |
| Included Accessories | SD Adapter |
| Width | 10.922 mm |
| Height | 1.016 mm |
| Depth | 14.986 mm |
| Nominal Weight | 2.0003 g |
| Warranty Term (month) | Lifetime(s) |
| Warranty Validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 5.588 mm |
| Pack Width (mm) | 101.6 mm |
| Pack Height (mm) | 114.3 mm |
| Weight | 0.01 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.005 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 740617298703 |