Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Esperanza EKM032 meat grinder is a powerful kitchen appliance for grinding meat and making sausages. With a 2200W motor operating at 230V AC and 50Hz, it ensures efficient and fast work.
Features | |
|---|---|
| Sausage tip | Yes |
| Product color | White |
| Non-slip feet | Yes |
| Sausage horn | Yes |
| Kebbe maker | Yes |
| On/off switch | Yes |
Power | |
| AC input frequency | 50Hz |
| AC input voltage | 230V |
| Power | 2200W |
Weight and dimensions | |
| Weight | 2.17 kg |
| Width | 350mm |
| Height | 265 mm |
| Depth | 130mm |
Package contents | |
| Food pusher | Yes |
| Sausage horn | Yes |
| Knife included | Yes |
| Number of filters | 3 |
Screen | |
| Integrated display | No |