SLIDING CALIPER
SLIDING CALIPER


SLIDING CALIPER
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | FIGHTING, In combat |
| Product type | Caliper |
| Tool type | Digital |
| Length | 150mm, 249 mm. |
| Material | Stainless steel, Plastic |
| Scale | 1mm |
| Graduation | Millimeters |
| Measurement limit | 1 - 150mm |
| Measurement error | ±0.10mm |
| LCD screen | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Length: 150 mm. Material: stainless steel, plastic. Scale: 1 mm. Measurements: millimeters. Measuring range: 1 - 150 mm. Measurement error: ± 0.10 mm |
| Weight | 0.3 kg. |
| Width | 92 mm. |
| Height | 28 mm. |
| Country of manufacture | SI |