SMARTWIFIPAR16 5W 230VRGBWFRGU104X1LEDV
Product reference: 28-4099854462191
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
Your message has been successfully sent!
Fill in the required fields*
Not available
BrandOSRAM,
Osram
Product typeSmart bulbs
Article4099854462191
Bulb typeLED
Length50 - 50mm,
79 mm.
Width50 - 50mm,
90 mm.
Height55 - 55mm,
58 mm.
Voltage230 - 230V
PlinthGU10
Luminous flux350 - 350lm
Bulb shapeReflective
Light colorRGB color
Color temperature2700 - 6500°K
Surface/glass typeMatte
Light flow adjustmentYes
Bulb shape markingPAR16
Light scattering angle45°
Color Rendering Index (CRI)80
Bulb efficiency70 lm/W
Degree of protection (IP)IP20
Energy efficiency classG
Average operating time20000 hours
With reflectorYes
Wireless control (WiYes
With remote controlNo
Remote control function availableYes
Units per package1
Additional informationequivalent to a 50W standard lamp