- New
- In stock
SMARTWIFIPAR16 5W 230VRGBWFRGU104X1LEDV
SMARTWIFIPAR16 5W 230VRGBWFRGU104X1LEDV
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | OSRAM, Osram |
| Product type | Smart bulbs |
| Article | 4099854462191 |
| Bulb type | LED |
| Length | 50 - 50mm, 79 mm. |
| Width | 50 - 50mm, 90 mm. |
| Height | 55 - 55mm, 58 mm. |
| Voltage | 230 - 230V |
| Plinth | GU10 |
| Luminous flux | 350 - 350lm |
| Bulb shape | Reflective |
| Light color | RGB color |
| Color temperature | 2700 - 6500°K |
| Surface/glass type | Matte |
| Light flow adjustment | Yes |
| Bulb shape marking | PAR16 |
| Light scattering angle | 45° |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Bulb efficiency | 70 lm/W |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Energy efficiency class | G |
| Average operating time | 20000 hours |
| With reflector | Yes |
| Wireless control (Wi | Yes |
| With remote control | No |
| Remote control function available | Yes |
| Units per package | 1 |
| Additional information | equivalent to a 50W standard lamp |
| RGB | With the SMART WIFI app, you can choose from over 16 million colors |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 24 months |
| Weight | 0.07 kg. |
| Country of manufacture | CN |