- In stock
Luminaire wall TK Lighting Fokus 5397, 5 W, 4000 °K
Luminaire wall TK Lighting Fokus 5397, 5 W, 4000 °K
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TK_LIGHTING, TK Lighting |
| Product type | Lamps |
| Article | 5397 |
| Suitable for indoor use | Study, Hallway, Bedroom |
| Style | Modern, Industrial |
| Lamp type | Wall-mounted |
| Mounting type | Wall-mounted |
| Maximum power | 5W |
| Maximum bulb power | 4W |
| With a light bulb( | (in the set) - Yes |
| Number of bulbs | 2 |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Color temperature | 4000 - 4000°K |
| Luminous flux | 733 - 733lm |
| With remote control | No |
| Voltage | 230 - 230V |
| Additional information | Power 4W+1W |
| Length | 8 - 8cm, 111 mm. |
| Width | 46.5 - 46.5cm, 470 mm. |
| Height | 46.5 - 46.5cm, 111 mm. |
| Hood color | Black color |
| Hood material | Plastic, Metal |
| Body color | Black color |
| Weight | 0.59 kg. |
| Country of manufacture | PL |