Luminaire Trio TAURUS, directing, 5 W, LED, 9CM 652910132
Luminaire Trio TAURUS, directing, 5 W, LED, 9CM 652910132
Guarantee
60 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TRIO, Trio |
| Product type | Lamps |
| Model | - |
| Article | 652910132 |
| Suitable for indoor use | Study, Hallway, Bedroom, Kitchen |
| Style | Modern |
| Lamp type | Directional |
| Mounting type | Ceiling mounted |
| Light bulb socket | LED |
| Maximum power | 5W |
| Maximum bulb power | 5W |
| With a light bulb( | (in the set) - Yes |
| Number of bulbs | 1 |
| Bulb type | Integrated LED |
| LED type | SMD |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Color temperature | 3000 - 3000°K |
| Luminous flux | 450 - 450lm |
| With remote control | No |
| With motion sensor | No |
| Voltage | 230 - 230V |
| Light flow adjustment | No |
| Color temperature adjustment | No |
| Additional information | The lamp has two different light sources that can be turned on or off separately. |
| Length | 8 - 8cm, 120 mm. |
| Width | 8 - 8cm, 95 mm. |
| Height | 10 - 10cm, 95 mm. |
| Hood color | No hood |
| Housing material | Metal |
| Hood material | No hood |
| Body color | Black color |
| With light sensor | No |
| Luminaire efficiency | 90 lm/W |
| Average operating time | 20000 hours |
| Weight | 0.455 kg. |
| Country of manufacture | CN |