- In stock.
Light bulb Osram LED, E27, 3.5W, 170lm, 1800K, DIM
Light bulb Osram LED, E27, 3.5W, 170lm, 1800K, DIM
Guarantee
36 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | OSRAM, Osram |
| Product type | LED bulbs |
| Article | 4058075840225 |
| Bulb type | LED |
| Length | 162 - 162mm, 111 mm. |
| Width | 100 - 100mm, 111 mm. |
| Height | 100 - 100mm, 210 mm. |
| Voltage | 220 - 240V |
| Plinth | E27 |
| Luminous flux | 170 - 170lm |
| Bulb shape | Capsule |
| Light color | Warm white color |
| Color temperature | 1800 - 1800°K |
| Surface/glass type | Transparent |
| Light flow adjustment | Yes |
| Bulb shape marking | - |
| Average operating time | 25000 hours |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.156 kg. |
| Country of manufacture | CN |