LEDSCLB40D 5W/827 230VFR E14 OSRAM
LEDSCLB40D 5W/827 230VFR E14 OSRAM
Guarantee
48 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | OSRAM, Osram |
| Product type | Light bulbs |
| Article | 4058075430914 |
| Bulb type | LED |
| Length | 35 - 35mm, 134 mm. |
| Width | 35 - 35mm, 51 mm. |
| Height | 106 - 106mm, 44 mm. |
| Voltage | 220 - 240V |
| Plinth | E14 |
| Luminous flux | 470 - 470lm |
| Bulb shape | Candle |
| Light color | Warm white color |
| Color temperature | 2700 - 2700°K |
| Surface/glass type | Matte |
| Light flow adjustment | Yes |
| Bulb shape marking | B35 |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Bulb efficiency | 94 lm/W |
| Energy efficiency class | F |
| Average operating time | 25000 hours |
| With reflector | No |
| Wireless control (Wi | Fi)- No |
| With remote control | No |
| Remote control function available | No |
| Units per package | 1 |
| Additional information | Equivalent to a 40W standard lamp |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.03 kg. |
| Country of manufacture | CN |