- New
- In stock
LED CLASSIC 550LM GU10 WH 120D ND 1PF/12
LED CLASSIC 550LM GU10 WH 120D ND 1PF/12
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Product type | Light bulbs |
| Article | 929002981250 |
| Bulb type | LED |
| Length | 50 - 50mm, 54 mm. |
| Width | 50 - 50mm, 66 mm. |
| Height | 54 - 54mm, 111 mm. |
| Voltage | 220 - 240V |
| Plinth | GU10 |
| Luminous flux | 550 - 550lm |
| Bulb shape | Reflective |
| Light color | White color |
| Color temperature | 3000 - 3000°K |
| Surface/glass type | Matte |
| Light flow adjustment | No |
| Bulb shape marking | PAR16 |
| Light scattering angle | 120° |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Bulb efficiency | 110 lm/W |
| Energy efficiency class | E. Energy consumption, kWh/1000 h- 5 |
| Average operating time | 15000 hours |
| With reflector | Yes |
| Wireless control (Wi | Fi)- No |
| With remote control | No |
| Remote control function available | No |
| Additional information | Lamp shape: Reflecting light. Lighting color: White. Surface/glass type: Frosted |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.13 kg. |
| Country of manufacture | CN |