- In stock
LED BULB G4 1.5W 12V 3000K 95LM
LED BULB G4 1.5W 12V 3000K 95LM
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SPECTRUM, Spectrum |
| Product type | Light bulbs |
| Article | 13117 |
| Bulb type | LED |
| Length | 10 - 10mm, 45 mm. |
| Width | 10 - 10mm, 27 mm. |
| Height | 35 - 35mm, 27 mm. |
| Voltage | 12 - 12V |
| Plinth | G4 |
| Luminous flux | 95 - 95lm |
| Bulb shape | Capsule |
| Light color | Warm white color |
| Color temperature | 3000 - 3000°K |
| Surface/glass type | Transparent |
| Light flux adjustment | No |
| Bulb shape marking | T3 |
| Energy efficiency class | G |
| Number of LEDs | 1 |
| Average operating time | 17000 hours |
| Remote control function available | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.059 kg. |
| Country of manufacture | CN |