Ceiling light Reality, LED, 12W, 3000K, 1160lm, Ø28
Ceiling light Reality, LED, 12W, 3000K, 1160lm, Ø28
Guarantee
60 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | REALITY, Reality |
| Product type | Lamps |
| Model | - |
| Article | R62421100 |
| Suitable for indoor use | Bedroom, Living room |
| Style | Modern |
| Lamp type | Ceiling light |
| Mounting type | Ceiling mounted |
| Light bulb socket | LED |
| Maximum power | 12W |
| Maximum bulb power | 12W |
| With a light bulb( | (in the set) - Yes |
| Number of bulbs | 1 |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Color temperature | 3000 - 3000°K |
| Light color | Warm white color |
| Luminous flux | 1160 - 1160lm |
| With remote control | No |
| With motion sensor | No |
| Voltage | 220 - 240V |
| Additional information | Length: 286 mm. Width: 286 mm. Height: 86 mm. Protection class: IP20. Lamp type: built-in LED |
| Length | 28 - 28cm, 100 mm. |
| Width | 28 - 28cm, 290 mm. |
| Height | 8 - 8cm, 285 mm. |
| Hood color | White color |
| Housing material | Plastic |
| Hood material | Glass, Acrylic |
| Body color | White color |
| Bulb shape | Round/bubble |
| Average operating time | 30000 hours |
| Weight | 0.85 kg. |
| Country of manufacture | CN |