- In stock.
Laptop OmniBook 5 16-ba1059ny i5 16/512GB 16"
Laptop OmniBook 5 16-ba1059ny i5 16/512GB 16"
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HP, HP |
| Series | OmniBook 5 |
| Computer type | For home/school |
| Weight | 2.52 kg, 2.52 kg. |
| Length | 504mm, 504 mm. |
| Width | 305mm, 305 mm. |
| Height | 63mm, 63 mm. |
| Screen diagonal | 16 inches |
| Screen surface type | Glossy |
| Body color | Silver color |
| Housing material | Plastic |
| Random Access Memory (RAM) | 16GB |
| Video card model | Intel Iris Xe Graphics |
| SSD disk capacity | 512GB |
| Installed operating system | Windows |
| Media type | SSD |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Processor type | Intel |
| Processor class | Intel® Core™ i5 |
| Processor cores | 10 |
| RAM type | LPDDR5X |
| Total computer memory capacity | 512GB |
| With video camera | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Keyboard language | English (US) |
| Keyboard backlight | Yes |
| Separate number block | Yes |
| Battery warranty | 12 months |
| Connectors | USB Type A, Combo audio jack, USB Type-C, HDMI 2.1 |
| Country of manufacture | CN |