Laptop Lenovo Yoga Slim 7 Intel Ultra 7 16GB/512GB 14"
Laptop Lenovo Yoga Slim 7 Intel Ultra 7 16GB/512GB 14"
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | LENOVO, Lenovo |
| Series | Lenovo Yoga 7 |
| Computer type | For home/school, Business |
| Weight | 1.19 kg, 2.393 kg. |
| Length | 312mm, 511mm. |
| Width | 219.3mm, 288mm. |
| Height | 13.9mm, 78mm. |
| Screen diagonal | 14 inches |
| Screen surface type | Glossy |
| Body color | Gray color |
| Housing material | Plastic |
| Random Access Memory (RAM) | 16GB |
| Video card model | Intel Arc Graphics 140V |
| SSD disk capacity | 512GB |
| Installed operating system | Windows 11 |
| Media type | SSD |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Processor type | Intel |
| Processor class | Intel® Core™ Ultra 7 |
| Processor cores | 8 |
| RAM type | LPDDR5X |
| Video card type | Intel |
| Total computer memory capacity | 512GB |
| Video card series | Arc |
| With video camera | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Integrated card reader | Yes |
| Supported memory cards | SD |
| Keyboard language | English (US) |
| Keyboard backlight | Yes |
| Separate number block | No |
| Battery warranty | 12 months |
| Connectors | Micro SD, Combo audio jack, USB Type-C, HDMI 2.1, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| Country of manufacture | CN |