Laptop Idea Pad Slim 3 R 5-7535HS 16/512GB 16"
Laptop Idea Pad Slim 3 R 5-7535HS 16/512GB 16"
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | LENOVO, Lenovo |
| Series | IdeaPad Slim 3 |
| Computer type | For home/school |
| Weight | 1.77 kg, 2.705 kg. |
| Screen diagonal | 16 inches |
| Screen surface type | Matte |
| Body color | Gray color |
| Housing material | Plastic |
| Random Access Memory (RAM) | 16GB |
| Video card model | AMD Radeon 660M |
| SSD disk capacity | 512GB |
| Installed operating system | Windows 11 |
| Media type | SSD |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Processor type | AMD |
| Processor class | AMD Ryzen 5 |
| Processor cores | 6 |
| RAM type | DDR5 |
| Total computer memory capacity | 512GB |
| With video camera | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Keyboard language | English (US) |
| Keyboard backlight | Yes |
| Separate number block | Yes |
| Connectors | SD Card Reader, HDMI 1.4, USB Type-C, USB 3.2 Gen 1, 1 x Audio (Combo) |
| Length | 486 mm. |
| Width | 309 mm. |
| Height | 73 mm. |
| Country of manufacture | CN |