- In stock.
Laptop HP Victus Intel 5 210H 16/512GB 15.6" RTX5050
Laptop HP Victus Intel 5 210H 16/512GB 15.6" RTX5050
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HP, HP |
| Series | HP Victus |
| Computer type | For games |
| Weight | 2.29 kg, 3.35 kg. |
| Length | 357.9 mm, 520mm. |
| Width | 255mm, 305 mm. |
| Height | 23.5 mm, 69 mm. |
| Screen diagonal | 15.6 inches |
| Screen surface type | Matte |
| Body color | Silver, Black |
| IPS screen | Yes |
| Housing material | Plastic |
| Random Access Memory (RAM) | 16GB |
| Video card model | RTX 5050 |
| SSD disk capacity | 512GB |
| Installed operating system | Windows |
| Media type | SSD |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Processor type | Intel |
| Processor class | Intel® Core™ i5 |
| Processor cores | 8 |
| RAM type | DDR5 |
| Video card type | Nvidia |
| Total computer memory capacity | 512GB |
| Video card series | GeForce |
| With video camera | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Keyboard language | English (US) |
| Keyboard backlight | Yes |
| Separate number block | Yes |
| Battery warranty | 12 months |
| Connectors | USB Type A, RJ-45, Combo audio jack, USB Type-C, HDMI 2.1 |
| Country of manufacture | CN |