Laptop HP Victus 15 i5 16/512GB 15.6" RTX4050
Laptop HP Victus 15 i5 16/512GB 15.6" RTX4050
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HP, HP |
| Series | HP Victus |
| Computer type | For games |
| Weight | 2.3 kg, 3.4 kg. |
| Length | 255mm, 500mm. |
| Width | 358mm, 260 mm. |
| Height | 23.6 mm, 160 mm. |
| Screen diagonal | 15.6 inches |
| Screen surface type | Matte |
| Body color | Gray color |
| IPS screen | Yes |
| Housing material | Plastic |
| Random Access Memory (RAM) | 16GB |
| Video card model | Nvidia GeForce RTX 4050 |
| SSD disk capacity | 512GB |
| Installed operating system | Windows 11 Home |
| Media type | SSD |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Touch screen | No |
| Processor type | Intel |
| Processor class | Intel® Core™ i5 |
| Processor frequency | 4.60 GHz |
| Processor cores | 8 |
| Cache | 12MB |
| RAM type | DDR4 |
| Video card type | Nvidia |
| Total computer memory capacity | 512GB |
| Video card series | GeForce |
| Video card memory | 6GB GDDR6 |
| VR (Virtual reality) ready | Yes |
| nVidia G | Sync - Yes |
| With video camera | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Keyboard language | English (US) |
| Keyboard backlight | Yes |
| Separate number block | Yes |
| Battery technology | Li-Ion |
| Fingerprint scanner | No |
| Connectors | 1 x RJ-45, 1 x HDMI 2.1, 1 x USB Type-C, 2 x USB - A, Combo audio jack |
| Country of manufacture | CN |