- In stock.
Laptop Asus Zenbook A14 SnpX Plus 16/512GB 14"
Laptop Asus Zenbook A14 SnpX Plus 16/512GB 14"
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ASUS, Ace |
| Series | Asus Zenbook A14 |
| Computer type | Business, Ultrabook |
| Weight | 0.98 kg, 3 kg. |
| Screen diagonal | 14 inches |
| Screen surface type | Glossy |
| Body color | Sand color |
| Housing material | Aluminum |
| Random Access Memory (RAM) | 16GB |
| Video card model | Qualcomm Adreno GPU |
| SSD disk capacity | 512GB |
| Installed operating system | Windows |
| Media type | SSD |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Processor type | Qualcomm |
| Processor class | Qualcomm Snapdragon |
| Processor cores | 8 |
| RAM type | LPDDR5X |
| Total computer memory capacity | 512GB |
| With video camera | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Keyboard language | English |
| Keyboard backlight | Yes |
| Separate number block | No |
| Battery warranty | 12 months |
| Connectors | Combo audio jack, USB-C, HDMI 2.1, USB-A |
| Length | 400 mm. |
| Width | 280 mm. |
| Height | 60 mm. |
| Country of manufacture | CN |