-
−10%
HP EliteBook 840 G10 i5-1335U 14" WUXGA 16GB 512GB SSD, No OS (REPACK) 2-year warranty New Repack/Repacked
HP EliteBook 840 G10 i5-1335U 14" WUXGA 16GB 512GB SSD, No OS (REPACK) 2-year warranty New Repack/Repacked
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Processor manufacturer | Intel |
| L3 cache | 12 MB |
| Processor cache type | L3 |
| Processor generation | 13th gen Intel® Core™ i5 |
| Processor model | i5-1335U |
| Processor family | Intel Core 5 |
| Processor cores | 10 |
| Processor threads | 12 |
| Processor boost frequency | 4.6 GHz |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | Intel Iris Xe Graphics |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Product type | Laptop |
| Product colour | Silver |
| Power supply | 65 W |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Depth | 224 mm |
| Width | 315.5 mm |
| Height | 19.3 mm |
| Weight | 1.37 kg |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Yes |
| Touchscreen | No |
| Panel type | IPS |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| HD type | WUXGA |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Operating system installed | No |
| Number of microphones | 2 |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express |
| SSD capacity | 512 GB |
| Total storage capacity | 512 GB |
| HDMI ports quantity | 1 |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Front camera | Yes |
| Battery capacity | 4249 mAh |
| Pointing device | Touchpad |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit colour | White |
| Backlight keypad | Yes |