- In stock
-
−1%
GPD-WinMax2-HX37032002 Ryzen AI 9 HX370/10.1" WQXGA (2560x1600) Touchscreen/32GB/SSD 2TB/BT/BLKB/FPR/AMD Radeon 890M 4GB/Win 11 Graphite laptop
GPD-WinMax2-HX37032002 Ryzen AI 9 HX370/10.1" WQXGA (2560x1600) Touchscreen/32GB/SSD 2TB/BT/BLKB/FPR/AMD Radeon 890M 4GB/Win 11 Graphite laptop
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Processor cache | 24 MB |
| Processor threads | 24 |
| Processor model | AMD Ryzen AI 9 HX 370 |
| Processor boost frequency | 5.2 GHz |
| Processor cores | 12 |
| Graphics card family | AMD |
| Graphics card | AMD Radeon 890M |
| Internal memory | 32 GB |
| RAM type | DDR5 |
| Product colour | Black |
| Weight | 1.05 kg |
| Depth | 160 mm |
| Height | 23 mm |
| Width | 227 mm |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Display resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Display diagonal | 25.6 cm (10.1") |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| HD type | WQXGA |
| Operating system installed | Windows 11 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| NVMe | Yes |
| Total storage capacity | 2 TB |
| HDMI | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| HDMI version | 2.1 |
| Number of USB Type A ports | 2 |
| Memory card reader microSD Memory card reader | Yes |
| Megapixel (approx.) | 2 MP |
| Front camera | Yes |
| Battery capacity | 4360 mAh |
| Keyboard backlit colour | White |
| Backlight keypad | Yes |
| Built-in keyboard | Yes |