GPD Pocket 3K1 laptop i3-1125G4/8" WUXGA (1920x1200) Touchscreen IPS/x360/LAN/16GB/SSD 512GB/BT/BLKB/FPR/x360/Win 11 Graphite
GPD Pocket 3K1 laptop i3-1125G4/8" WUXGA (1920x1200) Touchscreen IPS/x360/LAN/16GB/SSD 512GB/BT/BLKB/FPR/x360/Win 11 Graphite
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Processor cores | 4 |
| Processor cache | 8 MB |
| Processor model | i3-1125G4 |
| Processor threads | 8 |
| Processor boost frequency | 3.7 GHz |
| Graphics card family | Intel |
| Graphics card | Intel® UHD Graphics |
| RAM type | DDR4 |
| Internal memory | 16 GB |
| Product colour | Black |
| Depth | 137 mm |
| Height | 20 mm |
| Width | 198 mm |
| Weight | 725 g |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Wi-Fi | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Yes |
| Touchscreen | Yes |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | WUXGA |
| Display diagonal | 20.3 cm (8") |
| Operating system installed | Windows 11 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| NVMe | Yes |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Memory card reader microSD Memory card reader | Not |
| HDMI version | 2.0b |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| HDMI | Yes |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 2.0 connectors | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Camera HD type | Full HD |
| Front camera | Yes |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Built-in keyboard | Yes |
| Keyboard backlit colour | White |
| Backlight keypad | Yes |