The Blaupunkt BSP201 is an electronic personal scale with a maximum weight capacity of 150 kg. It has an LCD display, an automatic shut-off function and operates on 3 AAA batteries.
The Blaupunkt BSP201 is an electronic personal scale with a maximum weight capacity of 150 kg. It has an LCD display, an automatic shut-off function and operates on 3 AAA batteries.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Blaupunkt BSP201 is an electronic personal scale with a maximum weight capacity of up to 150 kg. It features an LCD display, automatic shut-off and operates on 3 AAA batteries.
Weight and Dimensions | |
|---|---|
| Width | 260 mm |
| Weight | 940g |
| Depth | 260 mm |
| Height | 20 mm |
Operation | |
| Type | Electronic personal weight scale |
| Memory function | No |
| Product color | Black |
| Body mass index (BMI) measurement | No |
| Accuracy | 100g |
Power supply | |
| Power source | 3 x AAA |
Screen | |
| Screen | LCD |