-
−3%
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
The 20L wet/dry vacuum cleaner has a power of 1050 W, a capacity of 20 L, and a built-in power outlet. It has a blowing function, a HEPA filter, and comes with the necessary accessories such as a hose and a brush.
Features | |
|---|---|
| Product Color | Yellow, Black |
| Cleaning Type | Dry Wet |
| Holding Handle(s) | Yes |
| Compact Design | Yes |
Power | |
| Power Source | AC |
| AC Voltage | 230V |
| AC Voltage Frequency | 50 / 60 Hz |
| Input Power | 1050W |
Performance | |
| Blowing Function | Yes |
| Number of Wheels | 4 |
| Cable Length | 3 years |
| Noise Level | 80 dB |
| Suction Performance | 15 kPa |
| Capacity | 20L |
| Integrated Electrical Socket | Yes |
Package Contents | |
| Bag Included | Yes |
| Storage Bag | Yes |
| Hose Included | Yes |
| Brush | Yes |
| HEPA Filter | Yes |