- In stock.
Tacker Rapid R13/R13E, 4-10 mm
Tacker Rapid R13/R13E, 4-10 mm
Tacker Rapid R13/R13E, 4-10 mm
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | RAPID, Rapid |
| Model | R13 |
| Article | 5001660 |
| Staple length | 4 - 10mm |
| Staple type | 13 |
| Length | 180mm, 233 mm. |
| Width | 32 mm, 38 mm. |
| Height | 117mm, 123 mm. |
| Color | Yellow color |
| Weight | 0.4 kg, 0.308 kg. |
| Material | ABS plastic, Steel |
| Staples included | No |
| Suitable for forgings | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Country of manufacture | SE |