- In stock.
STEEL WIRE TUBE BRUSH 60 MM
STEEL WIRE TUBE BRUSH 60 MM
STEEL WIRE TUBE BRUSH 60 MM
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SIT, Sit |
| Article | D60 |
| Diameter | 60mm |
| Length | 160mm, 157 mm. |
| Material | Steel |
| Wire | Large steel |
| For cleaning | For chimneys, pipes |
| Mounting thread | 12mm/M12 |
| Units per package | 1 |
| With extension cord | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Diameter: 60 mm. Length: 160 mm. Material: steel. Purpose: for chimney, pipe cleaning. Mounting thread: M12 |
| Weight | 0.13 kg. |
| Width | 66 mm. |
| Height | 62 mm. |
| Country of manufacture | IT |