-
−2%
NYLON WIRE TUBE BRUSH 80 MM
NYLON WIRE TUBE BRUSH 80 MM
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SIT, Sit |
| Article | 1987 |
| Diameter | 80mm |
| Length | 160mm, 169 mm. |
| Wire diameter | 12 - 12mm |
| Material | Metal, Nylon |
| Wire | Nylon |
| For cleaning | For chimneys, pipes |
| Mounting thread | 12mm/M12 |
| Units per package | 1 |
| With extension cord | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Brush for cleaning chimneys and pipes. Diameter: 80 mm. Length: 160 mm. Material: metal. Wire: nylon. Mounting thread: M12 |
| Weight | 0.1 kg. |
| Width | 77 mm. |
| Height | 78 mm. |
| Country of manufacture | IT |