LIN LIFVD2 50L white electric boiler without WI-FI
LIN LIFVD2 50L white electric boiler without WI-FI




LIN LIFVD2 50L white electric boiler without WI-FI
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Fuel type | Electric |
| Boiler material | Enamelled steel |
| Heater location | Indoor |
| Mounting | Wall |
| Water tank capacity | 50 L |
| Product colour | White |
| Type | Tank (water storage) |
| Rated voltage | 220 - 240 V |
| Energy efficiency class | B |
| Weight | 23 kg |
| Depth | 274 mm |
| Width | 460 mm |
| Height | 896 mm |
| Pressure | 0.7 MPa |
| Maximum power | 2000 W |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1780127 |