The Taurus Hidrodry 1200 industrial vacuum cleaner is perfect for both dry and wet cleaning, has a 15 liter capacity and 1200 W power. It comes with a 4 meter hose and a 2 meter power cable, ensuring convenience and greater reach.
The Taurus Hidrodry 1200 industrial vacuum cleaner is perfect for both dry and wet cleaning, has a 15 liter capacity and 1200 W power. It comes with a 4 meter hose and a 2 meter power cable, ensuring convenience and greater reach.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
The Taurus Hidrodry 1200 industrial vacuum cleaner is designed for both dry and wet cleaning, has a 15 liter capacity and a power of 1200 W. It comes with a 4 meter hose and a 2 meter power cable, ensuring convenience and longer reach.
Features | |
|---|---|
| Product Type | Industrial Vacuum Cleaner |
| Product Brand | Taurus |
| Model | Hydrodry 1200 |
Specifications | |
| Container Material | Plastic |
| Cleaning Type | Dry and Wet |
| Control Type | Buttons |
| Carrying Handle(s) | Yes |
| Product Color | Green, Silver |
Power | |
| AC Voltage | 220 - 240V |
| Input Power | 1200W |
| AC Input Frequency | 50 - 60 Hz |
| Power | AC |
Operation | |
| Capacity | 15 L |
| Hose Length | 4 years |
| Cable Length | 2 years |
Safety | |
| Use the product only for its intended purpose and follow the instructions for use for safe operation. | |