- In stock.
FISKARS HARDWARE SCISSORS 25CM
FISKARS HARDWARE SCISSORS 25CM



FISKARS HARDWARE SCISSORS 25CM
Guarantee
6 month
Delivery from Lithuania in
2 - 14
business days
| Brand | FISKARS, Fiskars |
| Maximum cutting material thickness | 100mm |
| Haircut side | Right, Left, Straight cut |
| Article | 1020478 |
| Length | 320mm, 337 mm. |
| Weight | 0.156 kg, 0.14 kg. |
| Material | Stainless steel |
| With fixation | No |
| Additional information | High quality stainless steel blade with wire cutting tip. ■Great for cutting a wide range of materials including duct tape, duct tape, cardboard, rope, tow, Tyvek, hoses and more |
| Width | 110 mm. |
| Height | 28 mm. |
| Country of manufacture | FI |