DRYER FLOOR JOLLY WHITE 1039000010043
DRYER FLOOR JOLLY WHITE 1039000010043



DRYER FLOOR JOLLY WHITE 1039000010043
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BORN, Born |
| Article | 10390000 |
| Length | 1.8 m, 1310 mm. |
| Width | 0.55 m, 480 mm. |
| Height | 0.93 m, 40 mm. |
| Length when folded | 0.55 m |
| Folded width | 0.04 m |
| Length for drying laundry | 18 years |
| Weight | 2.65 kg, 2.76 kg. |
| Color | White color |
| Material | Steel |
| Dryer type | Under construction |
| Suitable for use | Outdoors, Indoors |
| Maximum load | 17 kg |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Country of manufacture | IT |