DIAMOND GRINDING WHEEL STB PRO 180MM
DIAMOND GRINDING WHEEL STB PRO 180MM
DIAMOND GRINDING WHEEL STB PRO 180MM
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | CEDIMA, Ceded |
| Model | 50011828 |
| Article | 50011828 |
| Diameter | 180mm |
| Inner hole diameter | 22.23 mm |
| Thickness | 70 mm |
| Material | Metal |
| Diamond blade type | Sanding |
| Material to be processed | Concrete, Masonry |
| Units per package | 1 |
| Maximum revolutions per minute | 12200 rpm |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Suitable for tools | For angle grinders |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.92 kg. |
| Length | 180 mm. |
| Width | 190 mm. |
| Height | 10 mm. |
| Country of manufacture | KR |