- In stock.
CERAMIC GRINDING POT 125X50X32 A
CERAMIC GRINDING POT 125X50X32 A


CERAMIC GRINDING POT 125X50X32 A
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ORIENTCRAFT, Orientcraft |
| Thickness | 50mm |
| Diameter | 125mm |
| Inner hole diameter | 32 mm |
| Material | Ceramics |
| Material to be processed | Metal, Stone |
| Graininess | 80 - 80 |
| Maximum revolutions per minute | 6880 rpm |
| Suitable for tools | For sharpening machines |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 1.15 kg. |
| Length | 127 mm. |
| Width | 129 mm. |
| Height | 58 mm. |
| Country of manufacture | CN |