CERAMIC GRIND.DISC STEEL 100X20X20 NR60
CERAMIC GRIND.DISC STEEL 100X20X20 NR60


CERAMIC GRIND.DISC STEEL 100X20X20 NR60
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ORIENTCRAFT, Orientcraft |
| Thickness | 20 mm |
| Diameter | 100mm |
| Inner hole diameter | 20 mm |
| Material | Ceramics |
| Material to be processed | Metal |
| Graininess | 60 - 60 |
| Maximum revolutions per minute | 4458 rpm |
| Suitable for tools | For grinding machines |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Inner diameter: 20 mm. Material: ceramic. Part material: metal. Thickness: 60 |
| Weight | 0.35 kg. |
| Length | 100 mm. |
| Width | 101 mm. |
| Height | 27 mm. |
| Country of manufacture | CN |