Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Convenient 2.4GHz wireless connectivity ensures efficient numeric input with 18 full-size keys.
Technical data | |
|---|---|
| Sustainability certificates | RoHS |
| Certificates of conformity | RoHS |
Features | |
| Purpose | Laptop/PC |
| Number of keyboard keys | 18 |
| Key life | 5 million characters |
Design | |
| Product color | Black |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| LED indicators | Yes |
Operating conditions | |
| Working temperature | 0 - 40 °C |
| Working relative humidity | 5 - 90% |
| Storage temperature | -20 - 60 °C |
Weight and dimensions | |
| Height | 23 mm |
| Depth | 140mm |
| Width | 85 mm |
System requirements | |
| Windows support | Yes |
| Mac compatibility | Yes |
| Linux support | Yes |
Package contents | |
| User manual | Yes |
| Receiver included | Yes |
| Batteries included | Yes |
Receiver | |
| Wireless receiver interface | USB |
| Receiver type | Micro receiver |