-
−4%
Techly ICTB9801TB keyboard Universal RF Wireless + Bluetooth QWERTY US English Black
Techly ICTB9801TB keyboard Universal RF Wireless + Bluetooth QWERTY US English Black
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Wireless range | 10 m |
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monochromatic |
| LED indicators | Yes |
| Backlight colour | Multicolour |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Backlight | Yes |
| Backlight type | RGB LED |
| Adjustable backlight | Yes |
| Keyboard style | Straight |
| Battery capacity | 1000 mAh |
| Keyboard battery type | Built-in battery |
| Power source type | Battery |
| Battery technology | Lithium |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 365 x 133 x 14 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 11 |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Manual | Yes |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver type | Nano receiver |
| Receiver included | Yes |
| Mouse included | No |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Connectivity technology | Wireless |
| Pointing device | Touchpad + mouse buttons |
| Recommended usage | Universal |
| Keyboard language | US English |
| Numeric keypad | No |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Multimedia keys | Yes |
| Keyboard key switch | Scissor key switch |
| Keyboard form factor | Mini |
| Keyboard number of keys | 90 |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Sustainability certificates | CE, RoHS, REACH |
| Compliance certificates | REACH, RoHS, CE |